Metal ambalaj tercih edilir!

— Avantajları —

Ölçüler, Şekiller ve Baskı Teknikleri

Metal ambalaj; geniş boyut aralığı, şekilleri ve baskı teknikleri ile markaların ürünlerini müşterileri tarafından tercih edilen ürünlere dönüştürür.

Boyut çeşitliliği ile modern yaşama uygundur.

Metal ambalaj farklı boyutlarda üretilebilir. 50 mililitreden 25 litreye kadar geniş bir hacim aralığına sahiptir.

Metal Ambalaj Örneklerini İnceleyin

Metal Ambalaj değişiklik şekillerde üretilebilir.

Şekillendirme, teneke kutularını tasarımcı ürünlerine dönüştürür, benzersiz ve bireysel vurgular oluşturur.

Metal Ambalaj Örneklerini İnceleyin

Metal Ambalaj farklı baskı tekniklerine imkan sunar.

Kabartma ve yüksek kaliteli baskı sayesinde, kutular tüketiciler için rafta üstünlük sağlar.

Metal Ambalaj Örneklerini İnceleyin

Metal Ambalajın Artıları

Kanıtlanmış avantajları ile farklı pazar ihtiyaçlarını karşılamak için birinci sınıf ambalaj çözümleri sunmaktadır.

  • Sağlamdır, üst üste maksimum istiflenebilir, delinmez.
  • Basınca ve sıcaklığa karşı dayanıklıdır.
  • Işık, gaz ve oksijen geçirmez.
  • İçeriğini mükemmel bir şekilde muhafaza eder.
  • Modern açma çözümleriyle hızlı ve kolay kullanım sağlar.
  • İstenilen boyutta ve tekrar kapatılabilir özelliği ile modern yaşama uygundur.
  • Her dolapta kendine yer bulur, her zaman tüketilebilir.

Tüm Aşamalarda Yüksek Verim

Yüksek Hızda ve Verimli Dolum

Güçlü yapısı sayesinde, metal ambalaj, neredeyse hiç ürün kaybı olmaksızın yüksek hızda doldurulur ve verimi arttırır.

Dakikada 2.000 kutu dolumu

Lojistik ve Düşük Karbon Ayak İzi

Metal ambalajlar kırılmaz, taşıma sırasında sızıntı veya yırtılma riski azdır. Üretim tesislerinin dolum faaliyetlerine yakın olması nedeniyle lojistik masrafları düşer. Ve buna bağlı olarak karbondioksit emisyonu azalır.

Metal ambalajın taşınmasından kaynaklı karbon ayak izi, toplam karbon ayak izinin % 2'sinden daha azdır.

Mağazalarda Mükemmel Alan Kullanımı

İstiflenebilir yerleşimi sayesinde mükemmel alan optimizasyonu sunar. Depoda tutulması kolaydır, bozulmaz ve maliyetleri düşürür.

10.000 adete kadar 80 gr kutu 1 metreküp içine sığar.

Depolamada Tasarruf Sağlar

Dayanıklılığına göre boş ve dolu metal ambalajlar maksimum depolama alanı sağlamak için istiflenebilir.

Isıtmaya veya soğutmaya gerek yoktur. Enerji tüketiminde % 70'e kadar tasarruf sağlar.

Tüm Özellikleri

Ambalaj çeliğinden üretilen konserve gıda kutuları

Meyve ve sebzeler tarladan en olgun zamanlarında toplanıp hemen işlenip kutulanıp pişirilerek her seferinde en çok sevdiğimiz, en taze, en lezzetli oldukları şekilde ve her seferinde aynı olacak şekilde sağlıklı, pratik ve ucuz olarak beslenmemizi sağlıyorlar.
Gıdaların besin değerleri, vitaminleri koruyucu katkı maddesiz, kutunun içinde hapsedilir ve raf ömrü boyunca diğer bütün ambalajlardan daha uzun ve eksiksiz korunur.
Her ürün için kutunun üzerinde tüketicileri saklama süresi konusunda bilgilendirmek amacıyla ‘son kullanma tarihi’ veya ‘….tarihinden önce tüketiniz’ bilgisi yer almaktadır. Kutunun üzerindeki baskıda ürün içeriği ve üretici bilgileri yer alır.
Ambalaj çeliğinden üretilmiş konserve gıda kutuları çift kenetli ve hermetik olarak kapatıldıkları için oksijen, gaz, ışık, nem ve diğer kontaminasyonlara karşı 100% koruma sağlar.
Konserve gıda kutuları sağlamdır, kırılmaz, ihtiyaç olana kadar muhafaza edilir ve atılmaz, raf ömrü uzundur.
Konserve et, balık, tavuk, ton balığı porsiyonluk kutularda soğutulmaya ihtiyaç olmadan tüketilebilmektedir.
Metal konserve kutuların tüketimi artıkça işlenmeyen taze sebze ve meyvenin %30 unun çöpe gitmesi önlenebilir ayrıca satın alınıp tüketilemeyen ve saklama süresi geçip bozulan gıdanın da çöpe atılmaması ile beslenme masrafı iki boyutta azaltılabilecektir.
Ayrıca taze sebze ve meyvelerin fiyatları, mevsim, nakliye ve yenilebilen ağırlıkları gibi çeşitli etkenler hesaba katılarak oluşuyor.1 kg taze sebze, meyve, et, balık, tavuk aldığınız zaman yiyemeyeceğiniz kısımlarda olsa parasını ödüyorsunuz fakat 1 kglık kutuda gıda aldığınız zaman hepsini yiyebiliyorsunuz.
Metal kutuların soğutmaya ihtiyacı yoktur ve çok kısa sürede ısıtılır ve böylece enerji tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlar.
Metal kutular otomatik hatlarda çok hızlı doldurulabilmektedir ve çok az ikincil dış ambalaj gerektirirler ve üst üste olarak istiflenebilirlikleri diğer ambalaj çeşitlerinden daha yüksektir böylece kaynak israfını önler.
Metal kutular dolum tesislerine yakın fabrikalardan teslim edilir ve böylece nakliye masrafları ve CO2 emisyonu diğer ambalajlara göre çok daha azdır.

Ambalaj çeliğinden üretilen endüstriyel ürün kutuları

Son 20 senede kutular %33 hafifleşti ve daha da ince daha sert ve dayanıklı ambalaj çeliği ve bu hammadde ile kutu ve kapak üretimi teknolojileri araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ediyor.
Metal kutular boya, vernik, kimyasal ürünler vb. potansiyel tehlikeli maddelerin ambalajlanması, nakliyesi ve depolanması için ideal ambalajlardır.
Metal kutular tüketiciler ve dolumcular tarafından tedarik zincirinde güvenilirlik, emniyet, sürdürülebilirlik ve maliyet etkinlik ve israfı önleme açısından sınıflarında en iyi en itibarlı ve en güvenilir ambalajlar olarak tercih edilmektedirler.
Metal kutu ve kapaklar her geçen gün ağırlıkta daha az malzeme ile daha çok kutu üretme düşüncesi ile üretilmektedir.
Ürünlerin ambalajlanması için marka sahipleri ve dolumculara sonsuz seçenekler sunan metal ambalaj sağlamdır, ekonomiktir, sağlıklıdır, atılmayacak kadar değerli ama aynı zamanda geri dönüşüm şampiyonu olan bir sürdürülebilirliği yüksek olan malzemedir.
Ambalaj çeliğinden üretilen kutular ana özelliklerini kaybetmeden sonsuz kere geri dönüştürülebilmektedir.Metal kutuların geri toplanması kolay ve ucuzdur.Geri dönüşüm enerji sarfiyatını ve CO2 emisyonun azaltmaktadır.Her geri dönen kutu ağırlığının 2 misli CO2 salınımı önlenmesi ile 5 milyon tondan fazla CO2 salınımı azaldı.
Ambalaj çeliğinden üretilen kutu ve kapakların geri dönüşümü sayesinde son senelerde 5 milyon tondan fazla demir cevheri ve 2 milyon tondan fazla kömür tasarrufu yapıldığını bu sayede çelik imalatı için gereken enerji miktarının %70 azaldığını biliyoruz.