Sarten Metal Ambalaj Duvarı’nı Kızılay’a bağışladı.

— Haberler —

Sarten Metal Ambalaj Duvarı’nı Kızılay’a bağışladı.

15 Kasım 2018

Sarten Ambalaj, Metal Packaging Europe ile beraber Avrasya Ambalaj Fuarı’nda sergilediği sonsuz geri dönüşüm temalı 'Metal Ambalaj Duvarı' projesini Kızılay’a bağışladı.

Geçtiğimiz yıl Metal Packaging Europe isimli sivil toplum kuruluşuyla ortak hayata geçirdikleri proje kapsamında fuar alanında “Metal Ambalajdan Gitar” sergilediklerini söyleyen Sarten Ambalaj CEO’su Zeki Sarıbekir, projeye bu yıl da devam ettiklerini belirtti. Projenin bu yılki temasının 'sonsuz geri dönüşüm' olduğuna işaret eden Sarıbekir, bu kapsamda ziyaretçilerin ilgisini çekmesi adına Avrasya Ambalaj Fuar alanında metal ambalajlardan oluşan sonsuz geri dönüşüm temalı bir ‘Metal Ambalaj Duvarı’ sergilediklerini kaydetti. Sarıbekir, "İçerisinde ton balığı bulunan Sarten’in sağladığı metal ambalajlardan oluşan proje, fuarın bitiminde Türk Kızılayı’na bağışlandı. Projede kullanılan 4 bin kutu ton balığı da böylece ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış olacak. Bu süreçte bizlere destek olan Türk Kızılayı Güngören Şube Başkanı Erhan Tan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Metal Ambalaj Duvarı’nda 640 kilo ton balığı kullanılırken, Kızılay’a bağışlanması ile dört kişilik ortalama bir aile için 1.600 öğün yemek sağlanabilecek.

Metal Packaging Europe hakkında

Metal Packaging Europe, üreticileri, tedarikçileri ve ulusal birlikleri bir araya getirerek Avrupa'nın metal ambalaj endüstrisine birleşik bir ses sunuyor. Müşterek pazarlama, çevre ve teknik inisiyatifler aracılığıyla metal ambalajın olumlu özelliklerini ve imajını proaktif olarak konumlandırıp destekliyor. Metal Packaging Europe sektörün görüşlerini temsil ederek, paydaşların metal ambalajın dairesel ekonomiye nasıl katkıda bulunduğunu anlamalarını sağlıyor Amaçları, tüketiciler ve endüstriyel ambalajlar için metali tercih edilen bir seçim haline getirmek.

Canstruction hakkında

Canstruction, Inc. 1992 yılında kurulan ve merkezi Atlanta, GA, ABD'de bulunan, kar amacı gütmeyen küresel bir gıda yardım kuruluşudur. Dünya çapında 72 milyon poundun (lb) üzerinde yiyecek dağıtımı yapan Canstruction, konserve gıdalardan üretilen heykelleriyle açlık bilincini artırmak için dünya çapında 150'den fazla şehirde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Daha fazla bilgi için www.canstruction.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu haberi paylaşın:

Tüm Haberler